Gdańsk Oliwa

Przedszkole

O placówce

Oliwa nazywana jest jednym z trzech najpiękniejszych zakątków świata. To tutaj w spokojnej willowej dzielnicy zlokalizowane jest Chrześcijańskie Przedszkole Montessori.

W pobliżu znajdują się zielone tereny, morze oraz liczne zabytki i atrakcje turystyczne, między innymi Park Oliwski, Ogród Sensoryczny i Gdańskie ZOO. Bardzo chętnie korzystamy z tych atutów. Wiosną podziwiamy kwitnące drzewa owocowe. Latem pluskamy się w morskich falach i spacerujemy po rozgrzanym piasku jelitkowskiej plaży. Jesienią zachwycamy się kolorowymi liśćmi i wsłuchujemy się w szmer oliwskiego potoku. Zimą podziwiamy Park Oliwski w mroźnej scenerii.

Przedszkole znajduje się w punkcie dobrze skomunikowanym z całym Trójmiastem. Łatwo do nas dojść lub dojechać, także za pomocą komunikacji publicznej.

W Placówce znajdują się cztery jasne, estetyczne, dobrze wyposażone klasy, salka zajęć twórczych, przestronna jadalnia z zapleczem kuchennym, gabinet psychologiczno-logopedyczny, szatnia i kawiarenka dla rodziców. Mamy własny, bezpieczny plac zabaw wyposażony w nowoczesne, atrakcyjne urządzenia.

Dużym atutem placówki jest to, że jesteśmy jedną z najdłużej działających w trójmieście placówek Montessori. Nad rozwojem dzieci czuwają wysoko wykfalifikowani nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem oraz psycholog i logopeda.

Zapewniamy dzieciom edukację dostosowaną do ich potrzeb i możliwości indywidualnych. Pracę swoją opieramy na wartościach chrześcijańskich i pedagogice Marii Montessori.

Chrześcijańskie wartości w praktyce oznaczają, że staramy się zachowywać w stosunku do każdego dziecka tak, jak robi to Pan Jezus z szacunkiem i miłością. Modlimy się o nasze dzieci i z dziećmi. Boga uwielbiamy w naszych radościach i sukcesach. Jemu oddajemy nasze troski. Śpiewamy dla Niego i o Nim. Ucząc dzieci podkreślamy rolę Stwórcy. Raz w tygodniu wszystkie dzieci i nauczyciele spotykają się na wspólnej modlitwie uwielbienia.

Montessori to dla nas przede wszystkim indywidualne podejście do dziecka, bliskość, dostępność i reagowanie na jego potrzeby i działanie zgodnie z jego możliwościami. W Przedszkolu panuje kameralna, domowa atmosfera. Dzieci spędzają tu czas na pracy z pomocami Montessori, ale również na zabawie na świeżym powietrzu i odpoczynku.

Do Przedszkola przyjmujemy całe rodziny. Bardzo ważna jest dla nas współpraca z rodzicami. Wypracowujemy wspólne zasady pracy w domu i w przedszkolu. Całe rodziny zapraszamy na przedszkolne imprezy i uroczystości. Organizujemy również warsztaty psychologiczne i metodyczne. Dla opiekunów dzieci mamy biblioteczkę i kawiarenkę.

Metoda Montessori

Najważniejszy okres w życiu to nie czas studiów uniwersyteckich, ale pierwszy okres, od narodzenia do szóstego roku życia

metoda-montessori

Nasze przedszkole przede wszystkim zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że przychodząc tu, czuje się pewnie. Dziecko w pierwszych latach swojego życia bardzo łatwo przyswaja wiedzę, a nie ma lepszego sposobu, by mu to ułatwić, niż poprzez zabawę. Według założeń metody Montessori przedszkolak ma czuć pełne zrozumienie dla swoich zdolności. Ich rozwój ma być swobodny i indywidualny. Nasi wychowawcy wspierają dzieci w rozwijaniu własnych zainteresowań i nie zmuszają do przyswajania wiedzy. Kluczem do sukcesu jest wyczekanie na odpowiedni moment, kiedy dziecko będzie gotowe na powtórzenie danego tematu. Żaden z przedszkolaków nie musi uczyć się w takim tempie jak inni. Wśród dostępnych pomocy dydaktycznych są kolorowanki, czytanki, książeczki z zadaniami z liczbami – dziecko może po nie sięgnąć, kiedy ma ochotę. Naszym celem jest pomaganie dzieciom w wieku od 2 do 5 w pełni rozwijać się, a co ważniejsze cieszyć się nauką. Zapewniamy szczęśliwe i bezpieczne środowisko. Uczymy dzieci, że są odpowiedzialni za swoje zachowania i szanować indywidualne potrzeby każdego z nas. Zachęcamy ich do towarzystwa w klasie, zwiększając w ten sposób pewność siebie i szacunek.

Chrześcijańskie wychowanie

Uczymy myśleć w oparciu o fundament chrześcijańskiego postrzegania rzeczywistości.

W naszej Chrześcijańskiej Szkole i Przedszkolu Montessori fundamentem wszystkich działań i postaw jest miłość do Boga i ludzi. Stwarzamy możliwość kształtowania charakteru dziecka zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. Wspieramy dzieci w odkrywaniu potencjału, talentów i pasji danych im od Boga. Nasze szkoły i przedszkola powstają, by wyposażyć dzieci w zanikające we współczesnym świecie wartości chrześcijańskie, które w dużej mierze przyczyniają się do zmiany otoczenia. Każdy dzień rozpoczynamy wspólną modlitwą uczniów, nauczycieli a także chętnych rodziców. W ten sposób kształtujemy postawę zaufania, wdzięczności i zależności od Boga oraz świadomość Jego obecności każdego dnia. Codziennie czytamy Słowo Boże.

Little boy hugging an old book, he is happy

Opłaty

Czesne za przedszkole jest pobierane przez 12 miesięcy w roku.
W roku szkolnym 2023/24 czesne wynosi 13.200 zł rocznie (płatne przez 12 miesięcy po 1100 zł).
Do tego należy doliczyć 
wpisowe 1100 zł oraz obiady zamawiane przez rodziców przez system internetowy pozwalający na elastyczne dopasowanie posiłków do frekwencji i upodobań kulinarnych dziecka (średnio 12-15 zł za dzień). 
Raz do roku dochodzi wyprawka roczna 200 zł.

plan zajęć

Kadra

Nasza sympatyczna kadra zawsze służy Państu pomocą.

Nasi nauczyciele to łącznicy i pomocnicy, tłumacze skomplikowanego świata, odpowiadający na potrzeby dzieci, pozwalający im dokonywać wyborów i doskonalić się w powierzonych zadaniach. To wyselekcjonowane osoby, pełne miłości, cierpliwości i oddania, pasjonaci metody Montessori. Nauczyciele hojni, nie oceniający, niezależni, z wysokimi zasadami etycznymi i moralnymi, którzy z oddaniem, ofiarnością, cierpliwością i spokojem troszczą się i zachęcają dzieci do uczenia się. Nauczyciele, którzy udzielają pomocy tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Rekrutacja

Sprawny proces rekrutacji ułatwi Państwu zapisanie dziecka do szkoły już w kilku krokach!

Drodzy rodzice,

Dziękujemy za zainteresowanie Przedszkolem i/lub Chrześcijańską Szkołą Montessori. Jeśli po zapoznaniu się z naszą wizją oraz ofertą edukacyjną doszliście Państwo do wniosku, że te propozycje są zgodne z Waszymi oczekiwaniami, zachęcamy do zapisania dziecka do naszej placówki.

Kontakt

Nasza sympatyczna Dyrekcja i kadra zawsze służy Państu pomocą.

Chrześcijańska Szkoła i Przedszkole Montessori,
ul. Piastowska 27
Agnieszka Knorr

Close Menu