Gdańsk Przymorze

Przedszkole

O placówce

Chrześcijańskie Przedszkole Montessori na ul. Jagiellońskiej 5a zlokalizowane jest w gdańskiej dzielnicy Przymorze. W pobliżu znajdują się tereny zielone, tj. – Park Regana z atrakcjami dla dzieci. W niewielkiej odległości od przedszkola jest też plaża i  morze Bałtyckie. Bardzo chętnie skorzystamy z tych atutów. Wiosną będziemy podziwiać kwitnące drzewa a latem możemy pluskać się w morskich falach i spacerować po rozgrzanym piasku plaży.

Przedszkole znajduje się w punkcie dobrze skomunikowanym z całym Trójmiastem. Łatwo do nas dojść lub dojechać, także za pomocą komunikacji publicznej: autobus i tramwaj znajdują się bardzo blisko.

Nasze Przedszkole znajduje się nowoczesnym budynku edukacyjnym, w którym są jasne, estetyczne i bardzo dobrze wyposażone klasy. Jest sala zajęć twórczych, przestronna jadalnia z zapleczem kuchennym, gabinet psychologiczno-logopedyczny, szatnia i kawiarenka dla rodziców.

Mamy własny, bezpieczny plac zabaw wyposażony w nowoczesne, atrakcyjne urządzenia.

Nad rozwojem i bezpieczeństwem  dzieci czuwają wysoko wykwalifikowani nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem oraz psycholog i logopeda.

Zapewniamy dzieciom edukację dostosowaną do ich potrzeb i możliwości indywidualnych. Pracę swoją opieramy na wartościach chrześcijańskich i pedagogice Marii Montessori.

Chrześcijańskie wartości w praktyce oznaczają, że staramy się zachowywać w stosunku do każdego dziecka tak, jak robi to Pan Jezus z szacunkiem i miłością. Modlimy się o nasze dzieci i z dziećmi. Boga uwielbiamy w naszych radościach i sukcesach. Jemu oddajemy nasze troski. Śpiewamy dla Niego i o Nim. Ucząc dzieci podkreślamy rolę Stwórcy. Raz w tygodniu wszystkie dzieci i nauczyciele spotykają się na wspólnej modlitwie uwielbienia.

Montessori to dla nas przede wszystkim indywidualne podejście do dziecka, bliskość, dostępność i reagowanie na jego potrzeby i działanie zgodnie z jego możliwościami. W Przedszkolu panuje kameralna, domowa atmosfera. Dzieci spędzają tu czas na pracy z pomocami Montessori, ale również na zabawie na świeżym powietrzu i odpoczynku.

Do Przedszkola przyjmujemy całe rodziny. Bardzo ważna jest dla nas współpraca z rodzicami. Wypracowujemy wspólne zasady pracy w domu i w przedszkolu. Całe rodziny zapraszamy na przedszkolne imprezy i uroczystości. Organizujemy również warsztaty psychologiczne i metodyczne. Dla opiekunów dzieci mamy biblioteczkę i kawiarenkę.

Metoda Montessori

Wszystko, co jest bezużyteczną pomocą, stanowi przeszkodę w rozwoju sił naturalnych.

metoda-montessori

Nasze przedszkole przede wszystkim zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że przychodząc tu, czuje się pewnie. Dziecko w pierwszych latach swojego życia bardzo łatwo przyswaja wiedzę, a nie ma lepszego sposobu, by mu to ułatwić, niż poprzez zabawę. Według założeń metody Montessori przedszkolak ma czuć pełne zrozumienie dla swoich zdolności. Ich rozwój ma być swobodny i indywidualny. Nasi wychowawcy wspierają dzieci w rozwijaniu własnych zainteresowań i nie zmuszają do przyswajania wiedzy. Kluczem do sukcesu jest wyczekanie na odpowiedni moment, kiedy dziecko będzie gotowe na powtórzenie danego tematu. Żaden z przedszkolaków nie musi uczyć się w takim tempie jak inni. Wśród dostępnych pomocy dydaktycznych są kolorowanki, czytanki, książeczki z zadaniami z liczbami – dziecko może po nie sięgnąć, kiedy ma ochotę. Naszym celem jest pomaganie dzieciom w wieku od 2 do 5 w pełni rozwijać się, a co ważniejsze cieszyć się nauką. Zapewniamy szczęśliwe i bezpieczne środowisko. Uczymy dzieci, że są odpowiedzialni za swoje zachowania i szanować indywidualne potrzeby każdego z nas. Zachęcamy ich do towarzystwa w klasie, zwiększając w ten sposób pewność siebie i szacunek.

Chrześcijańskie wychowanie

Uczymy myśleć w oparciu o fundament chrześcijańskiego postrzegania rzeczywistości.

W naszej Chrześcijańskiej Szkole i Przedszkolu Montessori fundamentem wszystkich działań i postaw jest miłość do Boga i ludzi. Stwarzamy możliwość kształtowania charakteru dziecka zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. Wspieramy dzieci w odkrywaniu potencjału, talentów i pasji danych im od Boga. Nasze szkoły i przedszkola powstają, by wyposażyć dzieci w zanikające we współczesnym świecie wartości chrześcijańskie, które w dużej mierze przyczyniają się do zmiany otoczenia. Każdy dzień rozpoczynamy wspólną modlitwą uczniów, nauczycieli a także chętnych rodziców. W ten sposób kształtujemy postawę zaufania, wdzięczności i zależności od Boga oraz świadomość Jego obecności każdego dnia. Codziennie czytamy Słowo Boże.

Opłaty

Czesne za przedszkole jest pobierane przez 12 miesięcy w roku.
W roku szkolnym 2023/24 czesne wynosi 14.400 zł rocznie (płatne przez 12 miesięcy po 1.200 zł). Zniżka 20% za czesne na każde kolejne dziecko.

Do tego należy doliczyć wpisowe 1200 zł (50% zniżki za drugie dziecko, bez wpisowego za trzecie i kolejne) oraz obiady zamawiane przez rodziców przez system internetowy pozwalający na elastyczne dopasowanie posiłków do frekwencji i upodobań kulinarnych dziecka (średnio 12-15 zł za dzień). 
Raz do roku dochodzi opłata za wyprawkę roczną 300 zł.

plan zajęć

Kadra

Nasza sympatyczna kadra zawsze służy Państu pomocą.

Nasi nauczyciele to łącznicy i pomocnicy, tłumacze skomplikowanego świata, odpowiadający na potrzeby dzieci, pozwalający im dokonywać wyborów i doskonalić się w powierzonych zadaniach. To wyselekcjonowane osoby, pełne miłości, cierpliwości i oddania, pasjonaci metody Montessori. Nauczyciele hojni, nie oceniający, niezależni, z wysokimi zasadami etycznymi i moralnymi, którzy z oddaniem, ofiarnością, cierpliwością i spokojem troszczą się i zachęcają dzieci do uczenia się. Nauczyciele, którzy udzielają pomocy tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Rekrutacja

Sprawny proces rekrutacji ułatwi Państwu zapisanie dziecka do szkoły już w kilku krokach!

Drodzy rodzice,

Dziękujemy za zainteresowanie Przedszkolem i/lub Chrześcijańską Szkołą Montessori. Jeśli po zapoznaniu się z naszą wizją oraz ofertą edukacyjną doszliście Państwo do wniosku, że te propozycje są zgodne z Waszymi oczekiwaniami, zachęcamy do zapisania dziecka do naszej placówki.

Kontakt

Nasza sympatyczna Dyrekcja i kadra zawsze służy Państu pomocą.

Chrześcijańska Szkoła i Przedszkole Montessori,
ul. Jagiellońska 5, Gdańsk 
DYREKTOR: Urszula Stachowiak

Close Menu